Sprawdź najlepsze sposoby na migrenę!

Sprawdź najlepsze sposoby na migrenę!

Migreny (w szczególności te z aurą) to problem wielu osób. Ból często bywa tak silny i przeszywający, że uniemożliwia wykonywanie podstawowych codziennych czynności. Jak poradzić sobie z tą dolegliwością? W naszym dzisiejszym artykule prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów, które przyniosą ci odczuwalną ulgę!

Okłady na zimno i ciepło

Jeśli potrzebujesz szybkiej ulgi w migrenie, a środki farmakologiczne nie pomagają, możesz spróbować okładów na zimno lub ciepło. Jednym ze świetnych sposobów jest podgrzanie (najlepiej na patelni bez tłuszczu) soli morskiej, którą następnie należy przełożyć do ściereczki i zawinąć. Tak przygotowany kompres przykładaj do głowy, będąc w pozycji leżącej. Ciepła sól przeniknie przez kolejne warstwy skóry i szybko przyniesie ci ulgę, oczyszczając przy tym zatoki, które także są często powodem migren.

Medycyna niekonwencjonalna

W naszym dzisiejszym poradniku nie będziemy poruszać kwestii klasycznych środków farmakologicznych, które pomagają w zwalczaniu migren. Po pierwsze, działają one jedynie doraźnie i nie zwalczają przyczyny problemu. Po drugie, jest to dość oczywista metoda, z której każdy dotknięty problemem migreny korzysta w pierwszej kolejności. Chcielibyśmy zarekomendować wam niekonwencjonalny sposób leczenia napadów migren, który polega na zażywaniu specjalnie dobranych olejków cbd. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie, po które w ostatnim czasie sięga coraz większa liczba osób. Zażywanie olejków powinno zostać poprzedzone konsultacją ze specjalistą, który dobierze odpowiednie stężenie i zaplanuje całą kurację. Olejki konopne mają dobroczynny wpływ na nasz organizm i świetnie radzą sobie nie tylko z migrenami, ale również bezsennością, bólami stawów, mięśni czy kłopotami natury gastrycznej.

Floating i komory hiperbaryczne

Ostatnia propozycja walki z przewlekłymi migrenami nie należy do najtańszych, ale przynosi niezwykle szybkie efekty. Mowa o floatingu i komorach hiperbarycznych. To aktywności, które na szeroką skalę dostępne są w naszym kraju stosunkowo od niedawna. Pierwsza z nich, czyli floating, polega na unoszeniu się na powierzchni wody nasączonej specjalną solą Epson. To niezwykle relaksująca i kojąca terapia. Z kolei komory hiperbaryczne to specjalne kapsuły, w których umieszczony jest czysty tlen. Czas spędzony w takiej komorze jest niezwykle dobroczynny dla naszego organizmu, ponieważ świetnie go dotlenia, co ma szczególne znaczenie w przypadku uciążliwych migren. Ich przyczyną bardzo często jest bowiem niedotlenienie mózgu.