Ślub tuż tuż? Sprawdź, czy masz już wszystko, czego potrzebujesz!

Ślub tuż tuż? Sprawdź, czy masz już wszystko, czego potrzebujesz!

Nikt nie zaprzeczy temu, że dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych dni w życiu człowieka. Warto zadbać o odpowiednią oprawę, która pozwoli celebrować tę uroczystość tak, jak należy. Poniżej przygotowaliśmy listę obowiązkowych elementów – sprawdź, czy masz je wszystkie!

Szkatułka na obrączki, czyli absolutne ślubne must have

Trudno wyobrazić sobie dzień ślubu bez obrączek. To właśnie one symbolizują nieskończoną miłość i oddanie. O ile o samym wyborze tych symbolicznych pierścionków trudno jest zapomnieć, tak nie każda młoda para pamięta o odpowiednim ich przechowywaniu. Tutaj właśnie sprawdzą się dekoracyjne szkatułki na obrączki, które można wykorzystać na kilka sposobów. Przede wszystkim posłużą jako pudełko, w którym bezpiecznie przechowasz obrączki do dnia ślubu. W tym wyjątkowym dniu idealnie sprawdzą się jako element dekoracji uchwyconej na zdjęciach lub filmie weselnym. Decydując się na personalizowane pudełko na obrączki, zapewnisz sobie również sobie i swojej połówce niezwykłą pamiątkę na długie lata.

Winietki ślubne – zadbaj o usadzenie swoich gości

Właściwe usadzenie gości przy stole weselnym stanowić może nie lada wzywanie. Należy uwzględnić wszelkie sympatie, antypatie oraz więzy rodzinne. Oczywiście, państwo młodzi mogą postawić na pełną dowolność i liczyć, że goście sami znajdą najlepsze miejsce. Aby jednak uniknąć zamieszania, warto dołożyć starań i przygotować odpowiednie rozmieszczenie weselników. Niezbędne mogą wówczas okazać się winietki ślubne, które w jasny sposób poinformują przybyłych gości, gdzie powinni usiąść. Ten dodatek może stać się także ciekawą dekoracją weselnego stołu. Pamiętaj, aby winietki swoim stylem były dopasowane do motywu przewodniego całej imprezy.

Podziękowania dla gości – kubki ręcznie malowane lub inne drobiazgi

Mimo że podziękowania dla gości weselnych nie są obowiązkowym elementem uroczystości weselnej – jest to niezwykle miły ukłon w stronę przybyłych. To w końcu oni stanowią nieodłączną część Waszego przyjęcia i tworzą niepowtarzalną atmosferę. Co będzie najlepszym wyborem? Warto postawić na coś symbolicznego, np. kubki ręcznie malowane. Szeroka dostępność produktów sprawia, że bez trudu znajdziesz idealne naczynie dla babci, cioci czy przyjaciółki. W ten sposób docenicie ich udział nie tylko w dniu wesela, lecz również wkład w całe Wasze dotychczasowe życie. Tym prostym, lecz efektownym prezentem wywołacie na pewno wiele pozytywnych emocji wśród biesiadników, wywołując nawet łzy wzruszenia.