Plenerowy ślub w stylu rustykalnym – jak go zorganizować?

Plenerowy ślub w stylu rustykalnym – jak go zorganizować?

Ślub w plenerze to marzenie wielu nowożeńców. Zalet takie rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim, nie musimy martwić się o brak wolnej przestrzeni. Jest to oryginalny pomysł, który z pewnością zachwyci wszystkich gości. Co więcej, styl rustykalny doskonale wpasuje się w klimat przyjęcia na zewnątrz. Jak zatem zorganizować taką uroczystość? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Znajdź wyjątkowe miejsce

Możliwości na ślub w plenerze jest naprawdę wiele. Dostępnych jest wiele miejsc, które sprawdzą się na tego typu uroczystość. Warto poszukać wśród sali czy domów weselnych, gdyż dysponują one często otwartą przestrzenią, którą w łatwy sposób możemy zagospodarować na przyjęcie plenerowe. Również różnego rodzaju stodoły i teren wokół nich, które kiedyś wydawały się nietypowym miejscem na ślub, dzisiaj są rozchwytywane i chętnie wynajmowane. W przypadku wesela w stylu rustykalnym warto jest znaleźć miejsce, które znajduje się z dala od zgiełku miasta. Malownicza wieś, pełno zieleni i otwarta przestrzeń to idealna sceneria do przyjęcia w stylu rustykalnym.

Ślub w plenerze, a rustykalne dekoracje

Podczas organizacji ślubu i wesela zastanawiamy się nad motywem przewodnim. Zależy nam na tym, aby wszelkie elementy dekoracyjne pasowały do siebie i tworzyły jedną całość. To one wprowadzają wyjątkowy klimat uroczystości. W końcu wyjątkowa sceneria doskonale podkreśli wagę wydarzenia. Będzie również doskonałym tłem do pamiątkowych zdjęć. W przypadku wesela w stylu rustykalnym doskonale sprawdzą się dekoracje wykonane z drewna. Mogą to być na przykład drewniane księgi gości czy numery stołów weselnych. Również drewniane drogowskazy ślubne, kierujące gości na parkiet, do baru czy toalet sprawdzą się idealnie! Całość warto uzupełnić naturalnymi materiałami, na przykład obrusami z lnu oraz dekoracjami z polnych kwiatów.

O czym warto pamiętać organizując ślub w plenerze?

Ślub w plenerze może zamienić się w niezwykle magiczną uroczystość, jeśli tylko wszystko odpowiednio zorganizujemy. Oczywiście powinniśmy wybrać taki miesiąc, w którym w teorii nie pada zbyt często i temperatura jest na tyle wysoka, że uczestnicy uroczystości będą czuli się komfortowo. Jednak nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć pogody, dlatego powinniśmy przygotować opcję awaryjną – na przykład możliwość przeniesienia uroczystości do środka lub rozłożenia namiotu weselnego. Nie zapomnijmy także poinformować gości w zaproszeniach, że uroczystość odbędzie się w plenerze.