O czym musicie pamiętać, planując Wasz ślub?

O czym musicie pamiętać, planując Wasz ślub?

Organizacja ślubu to często niemałe wyzwanie dla Pary Młodej. Wiąże się z przygotowaniem planu całego wydarzenia, znalezieniem i podpisaniem umów z usługodawcami oraz zgromadzeniem niezbędnych akcesoriów od zaproszeń po stroje. Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniej organizacji, którą najlepiej rozłożyć w czasie, aby uniknąć stresu. Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Sporządźcie check listę najważniejszych rzeczy

Punktem wyjścia do organizacji każdego wydarzenia powinno być spisanie wszystkich najważniejszych kwestii. Dobrze, jeśli będą one uwzględniać możliwy koszt oraz termin, kiedy chcecie oznaczyć dane zadanie za zrealizowane. Na check liście powinniście wpisać wszystkich usługodawców, którzy są niezbędni w dniu ślubu i wesela. Przede wszystkim miejsce ceremonii, firmę dekoratorską, kamerzystę, fotografa, zespół muzyczny lub DJ, czy cukiernię, w której zamówicie tort i inne wypieki. Spiszcie potrzebne elementy stroju zarówno dla Pani Młodej, jak i Pana Młodego. Warto pamiętać, żeby tej kwestii nie zostawiać na ostatnią chwilę i zająć się nią co najmniej kilka miesięcy wcześniej. To również dobry moment o zapytanie bliskich, czy zostaną Waszymi świadkami. Takie osoby na pewno pomogą Wam w organizacji ślubu.

Odpowiednio wcześniej zaproście gości na uroczystość

Kolejnym etapem przygotowań powinno być sporządzenie listy gości weselnych. Wybierzcie zaproszenia ślubne, które będą pasowały do Waszego motywu przewodniego wesela. Najlepiej, jeśli zdecydujecie się na personalizowane zaproszenia. Będziecie mogli wybrać kolorystykę, szatę graficzną oraz dodatkowe elementy ozdobne. Nada to Waszej uroczystości indywidualnego charakteru, a estetycznie przygotowane zaproszenie zaskoczą Waszych gości i wprowadzą ich w klimat wesela. Pięknie ozdobiona kartka z informacją o dacie Waszego ślubu będzie stanowiła również pamiątkę.

Nie zapomnijcie o detalach pasujących do Waszego wesela

Przy organizacji wesela warto zadbać również o dodatki. Elementy takie jak personalizowane wieszaki do stroju Pani i Pana Młodego, tablice rejestracyjnej, tablica powitalna, czy księga gości posłużą do wykonania pięknych zdjęć zarówno przed, jak i w trakcie uroczystości. Ważny jest również wybór szkatułki na obrączki, ponieważ bez wątpienia będzie ona chroniła jeden z najważniejszych symboli tego wyjątkowego dnia. Pomyślcie także o małych upominkach dla gości, w podziękowaniu za przybycie na uroczystość. Mogą to być magnesy z Waszym zdjęciem, sadzonki roślin lub ręcznie wykonane świece zapachowe, wybór należy do Was.