Najlepsze sposoby na podróż po Hiszpanii

Najlepsze sposoby na podróż po Hiszpanii

Półwysep Iberyjski stanowi jeden z najczęstszych kierunków wakacyjnych w naszym kraju. Ze względu na dostępność lotów bezpośrednich, zdecydowanie częściej wybieramy ten większy kraj w tym regionie Europy. Hiszpania od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Warto przygotować się w odpowiedni sposób na taką wyprawę.

Sposoby płatności

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazd za granicę z naszego kraju stanowił ogromne wyzwanie logistyczne. Dotyczyło to wielu krajów, w tym również Hiszpanii. Przede wszystkim musieliśmy posiąść bardzo dużą ilość gotówki, żebyśmy nie zostali potencjalnie zaskoczeni na miejscu. W dzisiejszych czasach bardzo pomagają nam wirtualne pieniądze. Oczywiście, warto w kieszeni lub portfelu mieć kilka euro w banknocie lub monetach na czarną godzinę. Prawda jest jednak taka, że zdecydowanie łatwiej jest nam płacić za pomocą karty kredytowej. Zdecydowana większość sklepów, barów i kawiarni udostępnia taki sposób płatności. Co więcej, dzięki rozwiązaniom oferowanym przez producentów smartfonów, możemy do płatności wykorzystywać nawet nasz telefon komórkowy.

Raj dla podniebienia

Kraje Europy Południowej słyną z dań kuchni śródziemnomorskiej. Hiszpania w żadnym stopniu nie wyróżnia się negatywnie na tym tle. Szczególnie można ją dostrzec w takich regionach jak Katalonia czy Andaluzja. Bliskość Morza Śródziemnego pozwala ze zdecydowaną łatwością wyławiać owoce morza, które potem lądują na naszych talerzach. Najpopularniejszym daniem Półwyspu Iberyjskiego jest paella. Spotkamy ją nie tylko w restauracjach w Barcelonie czy Sevilli, ale również w innych miastach w centralnej i północnej części Hiszpanii. Jest to potrawa stworzona z myślą o miłośnikach intensywnych przypraw, ryżu oraz właśnie owoców morza. Zazwyczaj podaje się ją na patelni oraz z dodatkiem sangrii lub czerwonego wina.

Piłkarskie emocje

Nacje latynoskie cechują się w dużej mierze emocjonalnym podejściem do wielu spraw. Futbol w niektórych miastach cieszy się niemalże legendarnym statusem. Oczywiście na pierwszym miejscu dotyczy to Madrytu oraz Barcelony. Bez wątpienia to właśnie te dwa miasta i ich rywalizacja przyciąga największą grupę odbiorców nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale również w naszym kraju. Szczególnie od kilku miesięcy zainteresowanie meczami katalońskiej drużyny wzrosło. Oczywiście miał na to wpływ rekordowy transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony z Bayernu Monachium.