Dodatki ślubne, o które musisz zadbać!

Dodatki ślubne, o które musisz zadbać!

Organizacja własnego ślubu i wesela to nie lada przedsięwzięcie, które wiąże się z szeregiem przygotowania wielu elementów. Sala weselna, kościół, formalności, garderoba, menu, alkohol, dodatki, dekoracje, zaproszenia...to tylko niektóre rzeczy, o które należy zadbać. O czym jeszcze warto pamiętać? Sprawdź!

Pudełko na obrączki ślubne

Obrączki to jeden z najważniejszych elementów dla Pary Młodej. Jest to symbol przypieczętowanego związku, miłości, wierności i szacunku. To także pamiątka na całe życie z wyjątkowego dnia zawarcia związku małżeńskiego. O ile ich zakup przed ślubem jest oczywisty, o tyle wiele par zapomina o ich stosownym zapakowaniu. U jubilera otrzymamy oczywiście pudełko, jednak często jest ono dość typowe. Zdecydowanie warto zainwestować w spersonalizowane pudełko, które będzie pięknie prezentowało się na zdjęciach i przy ślubnym kobiercu. W sieci dostępne są np. piękne i subtelne szkatułki na obrączki, które są niezwykle popularne wśród Par Młodych i same w sobie stanowią wspaniałą pamiątkę! Jeśli zatem cenisz sobie tak dopracowane i przemyślane rozwiązania, personalizowana szkatułka na obrączki z całą pewnością powinna znaleźć się na twojej przedślubnej liście zakupów!

Podziękowania dla gości

Kolejną rzecz, która w ferworze weselnych przygotowań jest często pomijana przez pary młode, to podziękowania dla gości w formie drobnych upominków. Warto zadbać o nie już na etapie kupowania takich elementów, jak zaproszenia ślubne. Bardzo często sklepy z zaproszeniami i winietkami dla gości oferują również prezenty dla uczestników wesela. Mogą mieć one najróżniejszą formę, choć zdecydowanie największą popularnością cieszą się magnesy z inicjałami Pary Młodej, małe miodki, świeczki i alkohole w dekoracyjnych butelkach. Wszystko zależy tak naprawdę od ilości zaproszonych gości, ponieważ im więcej jest ich na waszej liście, tym bardziej budżetowe powinny być upominki. Niezależnie od wybranych przedmiotów z całą pewnością sprawią one wszystkim wiele radości!

Księga gości

Nasza ostatnia wskazówka dotyczy weselnej księgi gości, o której Pary Młode często zapominają, a która jest doskonałą pamiątką ze ślubnej uroczystości. Tego typu księgi najczęściej ustawiane są na specjalnym stoliku, a goście w wolnym czasie mogą wpisać do niej swoje spersonalizowane życzenia i wrażenia z weselnej zabawy. Jeśli na waszym weselu będzie również fotobudka, to do księgi goście mogą również wkleić zrobione zdjęcia. Księga gości to nie tylko prezent dla was, ale również ciekawa atrakcja dla uczestników wesela!